O siostrach będzie, bliźniaczkach i nie

O siostrach będzie, bliźniaczkach i nie

Jakoś ostatnio przyszło mi szyć bliźniacze ubrania. Takie siostrzane. Że niby takie same, ale jednak kolorami inne, charakterami inne, potrzebami inne. Ale wciąż bliskie. I tak drążąc ten temat, a nawet przechodząc już na wyższe sfery głębszego myślenia, poczułam taką szczęśliwość i ciepło na sercu, że choć nie bliźniaczki, ale dwie najukochańsze siostry mam. Bezcenne uczucie i przeogromne uzależnienie. Jedna od drugiej, druga od trzeciej, trzecia od pierwszej i na odwrót. I jak kiedyś trafnie powiedział mój mąż: osobno – dajecie sobie radę, ale razem tworzycie idealny team!

I jak znalazłam te kwiatki kolorowe, a potem te w odcieniach szarości, to uzmysłowiłam sobie, że przecież to jak z siostrami. Niby TE SAME rysy, TE SAME przyzwyczajenia z dzieciństwa, TE SAME kruche paznokcie, #tensamstylubieraniamężów, a jednak INNE włosy, INNE wykształcenie, INNE spodnie. Podstawa ta sama, dodatki inne, indywidualne.

A potem te tiulowe spódnice, które choć nie dla sióstr szyte, od razu znalazły punkt zaczepienia, że niby krótkie i tyle samo w pasie, w złotym pasie w dodatku, to róż i granat stoją w opozycji. To jak z bliźniaczkami Agi (Bliźniaczki i ich Mama), która jest z tych zorganizowanych i bloguje o córkach. Wynoszone razem przez 9 miesięcy, bliskość najbliższa, a jedna chce różowe, a druga niebieskie, jedna chce spódnice, a druga spodnie, jedna chce kucyk, druga rozpuszczone, jedna w humorze, druga bez… Ale bez siebie żyć nie mogą. Ciekawe czy też będzie #tensamstylubieraniapartnerów? 🙂

 

2 thoughts on “O siostrach będzie, bliźniaczkach i nie

 1. mam za sąsiadów właśnie bliźniaki.
  Podobni są do siebie jak dwie krople wody i do tego obydwaj niezwykle lubią robić psikusy,
  Największą radość sprawia im udawanie drugiego.
  Rodzice mają z nimi ręce pełne roboty ale te dzieciaki są tak ze sobą zżyte, że aż miło na to patrzeć.
  Nic tylko mieć bliźnieta 🙂
  Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *